Honeyoe

Honeyoe


Pochodzenie: odmiana amerykańska ('Vibrant' x 'Holiday') wykazująca dużą zdolność adaptacyjną i dlatego uprawiana w wielu krajach europejskich a zwłaszcza w Polsce

Roślina: silnie rosnąca wykazująca niezbyt zwarty, wzniesiony pokrój ułatwiający zbiór. Wykazuje dużą odporność na choroby liści i wytrzymałość na przemarzanie jest jednak wrażliwa na choroby systemu korzeniowego i mało odporna na mączniaka prawdziwego.

Owoce: dosyć duże i średniej wielkości z małą tendencją do drobnienia w niewielkim stopniu są porażane przez szarą pleśń. Kształt owocu stożkowaty ze ściętym wierzchołkiem i przewężeniem przy kielichu tworzącym szyjkę. Skórka intensywnie czerwona do ciemnoczerwonej u mocno dojrzałych owoców, jednolita na całej powierzchni z silnym połyskiem. Miąższ jasnoczerwony, aromatyczny o przeciętnym smaku. Odmiana plenna wykazująca zdolność skoncentrowanego dojrzewania owoców. Bardzo przydatna do uprawy przyspieszonej w tunelach oraz w polu pod niskimi osłonami. Owoce bardzo jędrne, dobrze znoszą krótkotrwałe przetrzymywanie oraz transport na duże odległości. Niezastąpiona jako najwcześniejsza odmiana deserowa a także chętnie kupowana przez przemysł przetwórczy.