Rumba

Rumba


Pochodzenie: Właścicielem odmiany jest Fresh Forward - Holandia

Rośliny: Duże i silne. Rumba z racji, że rozpoczyna kwitnienie bardzo wcześnie, może być narażona na wiosenne przymrozki lecz dobrze znosi zimowe. Kwiaty są średniej wielkości, dobrze rozwinięte, łatwo zawiązują owoce. Okres kwitnienia i zbiorów przypada w podobnym okresie jak u odmiany Honeoye, natomiast Rumba ma wydłużone owocowanie, dzięki czemu wydajność jest dużo wyższa. Jest to odmiana odporna na choroby gleby, takie jak: zgnilizna korony i wertycylioza, a także na mączniaka prawdziwego, białą plamistość liści i szarą pleśń.

Owoce: Duże i średnie, jednolicie wybarwione o intensywnie błyszczącym czerwonym kolorze, dość soczyste, bardzo słodkie. Kształt kulisto-stożkowaty. Nasiona są zwykle lekko zagłębione. Jędrność jest zadowalająca, jeśli zbierzemy Rumbę w dobrych warunkach. Ich zaletą jest, że pozostają błyszczące przy dłuższym przechowywaniu. Średnia masa owoców i ogólna wydajność jest znacznie większa w porównaniu do odmiany Honeoye. Odmiana nadaje się do przyspieszania ( nawet o 7 dni ). Kolejną z zalet jest łatwość i szybkość zbioru, owoce są dobrze wyeksponowane.


Odmiana polecana do upraw przyspieszanych polowych jak i tunelowych

" Zamieszczone zdjęcia tej odmiany są własnością właściciela odmiany FRESH FORWARD".

*Odmiana posiadająca licencję. Odmiany nie można rozmnażać i sprzedawać, a także zgodnie z nowym ustawodawstwem powielać na własne potrzeby. Przed zakupem materiału roślinnego należy podpisać umowę producenta owoców.